FANDOM


Wiatr Na SzczycieTkacz Iluzji w randze błękitnej, Hajg z klanu Wajetów urodzony w Górach Zwierciadlanych, przez długi czas mieszkał w Zamku Dłoni. Jest dzieckiem Strzyży – nigdy nie poznał mężczyzny, który go spłodził.

Wygląd Edytuj

Na jego policzkach widnieje ukośny tatuaż klanowy, a uszy ma tradycyjnie przycięte na górnej krawędzi. Choć od dziesięciu lat mieszkał na Południu, zawsze ubierał się w swój góralski kilt. Jest bardzo wysoki i muskularny. Uważany za przystojnego. Nie widać po nim wieku – podchodzi pod 40-tkę, jednak wszystkie włosy ma czarne jak smoła. Jego oczy również są ciemne, lekko skośne. Uroda ta nie jest typowa dla Hajga – stąd wniosek, iż jego genodawca (Wiatr nie nazywa tego człowieka ojcem) był Niziołkiem, tzn. pochodził z Lengorchii. Ludzie na jego widok przechodzą na drugą stronę ulicy - nikt nie chce zadzierać z postawnym mężczyzną zaopatrzonym w przytroczony do pleców miecz i okuty żelazem kij.

Charakter Edytuj

Prostolinijny, szczery aż do bólu. Jest typem buntownika, człowieka, który wie czego chce, logicznego, zwięzłego i konkretnego. Potrafi dobrze walczyć. Zwykle jako nieliczny z grupy zachowuje zdrowy rozsądek pomimo swej żywiołowej, nieprzewidywalnej natury. Ma za nic dobre maniery i etykietę. Lubi łamać wszelkie zasady i normy, jak również wzbudzać kontrowersje. Jest człowiekiem odważnym, pomysłowym, inteligentnym, o ciętym języku. Kocha Różę, chce się z nią ożenić i założyć rodzinę, dochowuje jej wierności stroniąc od innych kobiet (co nie przeszkadza mu w stosunkach seksualnych z mężczyznami). Wzbudza sympatię ludzi, kiedy tylko odważą się go blisko poznać, choć umie kląć tak, że uszy więdną. Potrafi być opiekuńczy i łagodny, bierze nierzadko odpowiedzialność za Drugi Krąg. Jest bardzo wyczulony na sprawy ciała (nigdy nikogo nie dotknął bez jego pozwolenia) i kultury Hajgońskiej (często błędnie i krzywdząco interpretowanej przez „południowców”).

Ciekawostki Edytuj

Nigdy nie przyzwyczaił się do życia poza Górami Zwierciadlanymi.

Traktował Kamyka jak swoją Gwiazdę, choć liczył go raczej jako pół-ucznia, gdyż zaczął go szkolić zbyt późno.

Trop Pantery był jego Gwiazdą.

Gdy się oświadczał Róży miał do powiedzenia tylko „tak” lub „nie”.

Jego pierwszą żoną i wielką, (nieżyjącą już) miłością była Śnieżynka, z którą miał synka.

Niegdyś miał na brzuchu przerażająco wyglądając bliznę, którą usunął jeden z magów Stworzycieli.

Nie lubi wody, nigdy nie nauczył się pływać nawet podczas długiego pobytu na Jaszczurze. O pozostałych magach powiedział kiedyś: Z was wszystkich jedynie Pożeracz Chmur jest normalny. Jak dalej będziecie się tak moczyć, to wam skrzela porosną. Kiedy Kamyk w czasie egzaminu nałożył na Lotosową salę iluzję jeziora, Hajg miał wrażenie, iż za chwilę się utopi.

Sypia praktycznie na podłodze, na cieniutkim sienniku zakrytym futrami, jada głównie mięso, lubi też herbatę z imbirem.

Nuvola apps important yellow Ten artykuł jest już prawie gotowy. Rozbuduj go, albo włącz się do dyskusji o uznaniu go za ukończony.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.