FANDOM


Wędrowiec talent niezwykle użyteczny umożliwiający przenoszenie się z jednego miejsca na drugie. Znak Wędrowca to węzeł.

OpisEdytuj

To talent pozwalający na zwijanie przestrzeni pomiędzy dwoma punktami, których koordynaty zostały wcześniej przez Wędrowca ustalone. Talent Wędrowca może przenosić dowolne przedmioty, ludzi czy zwierzęta, fragmenty materii z jednego punktu w przestrzeni do drugiego, lub w nicość. Strefa skoku (strefa błędu) zależy od wielkości talentu danego maga. Za pomocą tej zdolności można przecinać dowolne przedmioty (pestkę, owoc, deski, wierzchołek pagórka) i przenosić je w inne miejsce. Zasięg, wielkość sfery przeskoku (dokładność) - zależą od mocy talentu. Jest wiele zasad przy wykonywaniu skoków, lecz jedna kluczowa - w miejscu, w którym dany przedmiot, fragment materii ląduje - wygrywa to twardsze. Jeśli na przykład zmaterializujemy się w taki sposób, że nasza noga znajdzie się w środku skały - będziemy mieli zmiażdżoną nogę; z tej przyczyny Wędrowcy bardzo cenią wszelkie, jak najdokładniejsze mapy, a obiektem szczególnego ich pożądania jest Księga Koordynatów - zawierająca wyjątkowo dokładne mapy z koordynatami, rampami do skoków (rampa - wyznaczony teren, w którym w każdej chwili może zmaterializować się Wędrowiec) cesarstwa Lengorchii i okolic.

CiekawostkiEdytuj

Przeskoki zwierząt raczej się nie udają, kury przestają jeść i są zdezorientowane, większe zwierzęta (konie, krowy, owce) łamią sobie nogi przy lądowaniu, również często umierają. Jedynie koty i wiewiórki są odporne na przerzuty.

Dźwięk towarzyszący przeskokowi to jakby klaśnięcie nad otwartą butelką.

Osoba przenoszona przez Wędrowca czuje jak żołądek podchodzi do gardła, a płuca nie mogą pochwycić powietrza. Wokół jest absolutna nicość. Grunt umyka spod stóp, a przenoszony czuje się jak na szybko spadającej huśtawce. Lądowanie jest twarde.

Talent Wędrowców często wykorzystywany był w wojnach z najeźdźcami. Potrafił on powodować bardzo duże zniszczenia takie jak zmiecenie całej armii z powierzchni ziemi.Northlandczycy nazywają Wędrowców Widmo . Wędrowcy jako dzieci przenosili się na odleglości leżące w zasięgu wzroku ,intuicyjnie i rzadko zdarzały im sie przykre wypadki. Gdy dorastali zdawali sobie sprawę z możliwości i ograniczeń swego talentu i zaczeli sie bać że uderza się w coś w czasie skoku .

Magowie, obdarzeni tym talentemEdytuj

CytatyEdytuj

Niszczycielski talent - Nie mogłem skupić wzroku, więc gdy zobaczyłem stojące na drodze buty, myślałem że oczy mnie oszukują. Niestety przekonałem się że w butach tkwią także pozostałości nóg - straszliwe świadectwo możliwości Wężownika

Niezwykła odległość - Podłoga uciekła spod nóg... wszędzie było wody po kostki, ale sztorm najwyraźniej ustał jak ucięty nożem...Znajdowali się na Zachodnim Oceanie i między Cesarstwem Lengorchii leżał Smoczy Archipelag. Skok na taką odległośc wykonywał jako kilkulatek -o Myszce... Różnica polegała na tym , że dzieci obdarzone talentem Wędrowców robiły takie rzeczy intuicyjnie i rzadko kiedy przydarzały im się przykre wypadki .

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.