FANDOM


Smok
Najważniejsze informacje
Występowanie: Smoczy Archipelag, Półwysep Wojenny
Występuje w: Naznaczeni błękitem cz. 1 i 2, Kamień na szczycie oraz Piołun i miód
Smok - istota latająca, zdolna do dokonywania transformacji własnego ciała w inną dowolnie wybraną istotę.
Smok

Smok na ilustracji Stephanie Pui-Mun Law

WyglądEdytuj

Osiągają wielkie rozmiary. Mają duże łby, czerwone bądź karminowe oczy oraz ząbkowane, bardzo ostre zęby (nawet najmniejsze ich dotknięcie grozi skaleczeniem). Budowa smoków jest dość oszczędna; sprawiają wrażenie chudych i kanciastych, wyglądają tak, jakby składały się z samych kości, żył i ścięgien. Mają mocno rozwinięte mięśnie służące do poruszania ogromnymi, błoniastymi skrzydłami. Cały ich tułów porasta gęsta sierść, chroniąca je przed zimnem panującym w wysokościach. Futro może mieć dowolny kolor, smoczęta nie dziedziczą ubarwienia po rodzicach.

Charakter, upodobania, zachowanieEdytuj

Charaktery smoków są równie zróżnicowane jak ludzkie. Bywają smoki skrajnie negatywnie nastawione do ludzi, szorstkie i zamknięte w sobie (Pazur), ciche i spokojne (Łagodna) jak również otwarte, radosne i przychylne w kontaktach z ludźmi (Pożeracz Chmur). Jednak każdy smok, wyprowadzony z równowagi, potrafi być śmiertelnie niebezpieczny. Szczególnie drażliwe są na punkcie ochrony swoich młodych. Smoczątka wykluwają się z jaj i przez pierwsze parę lat są zupełnie bezbronne.

CiekawostkiEdytuj

Dieta smoków opiera się wyłącznie na mięsie.

Smoki potrafią zmieniać swój wygląd dokonując transformacji w dowolnie wybraną istotę. Jedynym warunkiem jest posiadanie kodu genetycznego (tzw. wzorca krwi) danego stworzenia. Smok rozpracowuje go, a następnie dokonuje przemiany.

Są odporne na zranienia. Ich ślina ma działanie lecznicze, przyspieszające gojenie ran.

Nie wszystkie smoki są inteligentne i potrafią szybko myśleć (np. Łagodna w rozmowie z Kamykiem używała tylko prostych słów i znaków).

Potrafią przetransformować utkwiony w ich ciele obiekt obcy np. strzałę lub innego rodzaju broń, wchłaniając ją w tkankę swojego ciała.

Do zupełnej transformacji w inną istotę, potrzebują bezpiecznego, zacisznego i spokojnego miejsca, z dala od ludzi (bardzo rzadko pozwalają, aby ktoś oglądał ich przemianę). Warunkiem powodzenia w przekształceniu jest także pełny brzuch (jeżeli smok przed procesem przemiany nie naje się wystarczająco, grozi mu zupełne wycieńczenie organizmu, a co za tym idzie - śmierć). Podczas przemiany z mniejszej istoty w większą( np. powracają do własnej, kudłatej postaci)smoki pochłaniają otaczającą je materię. Nie panują nad tym procesem, dlatego do transformującego się smoka nie należy podchodzić.

Smoki panicznie boją się wody. Czują do niej wewnętrzny wstręt. Wszelkie zbiorniki wodne uważają za szalenie niebezpieczne (także ze względu na stworzenia jakie w nich mieszkają). Jedynym znanym nam wyjątkiem jest mała Liska siostra Pożeracza Chmur.

Smoki posiadają talent magiczny. Każdy z nich jest jednocześnie Obserwatorem, Mówcą, Stworzycielem i Strażnikiem Słów.

W Lengorchii powszechnie uznawano smoki za stworzenia stojące mało co wyżej od zwykłych zwierząt.

Nuvola apps important yellow Ten artykuł jest już prawie gotowy. Rozbuduj go, albo włącz się do dyskusji o uznaniu go za ukończony.