FANDOM


Słony — mag rangi czarnej, Mówca, zamieszkały na Smoczym Archipelagu, na wyspie Jaszczur.

RodzinaEdytuj

Ojciec Jagody, Żywego Srebra, Błyskawicy, Tygryska, Blasku i Słonecznej, mąż Księżycowego Kwiatu, a przedtem przez pewien czas Pięknej (to małżeństwo, którego owocem była Jagoda, skojarzone było przez rody obojga młodych, którzy serdecznie się nienawidzili).

Wygląd Edytuj

Słony koło oczu ma zmarszczki powstałe od częstego uśmiechania się. Nosi brodę. Wygląda przyjaźnie, nie jak człowiek groźny, raczej jak drwal albo wesoły oberżysta.

Charakter Edytuj

Słony jest człowiekiem pełnym empatii i bardzo pogodnym. Dużo się uśmiecha. Jest spokojny, zrównoważony i opanowany. Raczej nie ulega nagłym wybuchom emocji. Ma wiele cierpliwości i miłości dla hałaśliwej dzieciarni, cały czas kręcącej się w jego pobliżu, jak również dla swej naukowej pracy. Jest troskliwy i kochający: choć czasem ciężko pojąć mu problemy Jagody, ma wiele dobrych chęci. Zawsze otwarty na problemy swego licznego potomstwa. Po to aby obronić Jagode przed Kręgiem zgodził sie być szpiegiem, co prawda najgorszym szpiegiem jaki może być , kłamał , odsiewał informacje aby zbyt wiele o Drugim Kręgu nie powiedzieć , zgodził się pisac raporty co 25 dni i pisał w nich prawde zmieszną z kłamstwem jak choroba Wiatru Na Szczycie , to że Różyczka póżno zaczeła chodzić ,jak mógł starał się uchronić całą swoją rodzinę , najbardziej Jagodę przed karą Kręgu. Słony to człowiek roztargniony zapominający ,ze ma więcej niż jeden dom. Przy czym jest prawy i szlachetny-stara się nie wykorzystywać swego talentu przeciwko Jagodzie.Mimo oddalenia ma jasne ,aczkolwiek niezbyt przychylne zdanie na temat Kręgu .


Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.