FANDOM


Róża — córka Lilii i Bursztyna. Ukochana Wiatru Na Szczycie, poznali się dzięki Nocnemu Śpiewakowi dla którego Róża stanowi namiastkę matki.

WyglądEdytuj

Róża

Wysoka, postawna, o bardzo zgrabnej sylwetce - jest piękną kobietą. Nocny Śpiewak powiedział kiedyś do Róży: Jesteś śliczna. (...) Śliczna jak... jak.. ciasto z konfiturą. W sposobie poruszania się przypomina tancerkę. Jej włosy pachną miętą i jabłkami.

CharakterEdytuj

Operatywna, stanowcza, dumna, choć jednocześnie wrażliwa kobieta, która wie, czego chce w życiu. Stara się krok po kroku dążyć do realizacji upragnionych celów. Jest pełna energii życiowej, przez co bywa wybuchowa. Można określić ją mianem kobiety z dużym temperamentem i silnym charakterem. Specyficzny rodzaj pewności siebie ukształtował zapewne zawód kwiatka. Jest towarzyska, szybko się zaprzyjaźnia. Potrafi być opiekuńcza - jako przybrana matka lub starsza siostra dla Śpiewaka i później też Jagody. Rzeczowa i twarda, nie znosi sprzeciwu, czasem (w gorsze dni) potrafi zabić za stłuczony talerz.

HistoriaEdytuj

Różę poznajemy jako młodą i utalentowaną kurtyzanę pracującą na Zamku Magów w Ogródku - to tam właśnie nowo przybyła dziewczyna poznała ośmioletniego Nocnego Śpiewaka i powodowana trochę litością, trochę instynktem macierzyńskim i może też zwykłą, wrodzoną serdecznością została jego najlepszą przyjaciółką. Po przybyciu do Zamku Magów Wiatru Na Szczycie Róża poznaje go dzięki Nocnemu Śpiewakowi. To oni pomogli mu, gdy zachorował, a także, gdy po ataku talentem groziło mu jego usunięcie. Dość szybko między Różą i Wiatrem Na Szczycie narodziło się uczucie, które przerodziło się w wielką miłość. Jednak gdy młodzi magowie pod przywództwem Kamyka uciekali na Jaszczura, Wiatr Na Szczycie postanowił się do nich przyłączyć, a Róża została sama w mieście. Dzięki pieniądzom pozostawionym jej przez starszego Tkacza Iluzji mogła opuścić Ogródek i otworzyć dwie własne tawerny. Do jednej z nich po opuszczeniu Smoczego Archipelagu zawitali członkowie Drugiego Kręgu: wtedy to Wiatr Na Szczycie ponownie spotkał Różę i oświadczył się jej w dość niekonwencjonalny sposób.

CiekawostkiEdytuj

  • Jako pierwsza zaproponowała Wiatrowi małżeństwo i nie pozostawiła mu w tej kwestii wiele do powiedzenia.
Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.