FANDOM


Pływak - mag z kasty Stworzycieli mieszkający w Grobli.

To do niego trafił podczas swej tułaczki Kamyk, w nadziei na odzyskanie słuchu. Dzięki radom Mówcy Pochmurnego udało mu się odnaleźć tego ekscentrycznego Stworzyciela. Mag zgodził się zbadać chłopca, jednak to co odkrył nie było zbyt optymistyczne - nie można wrócić Kamykowi słuchu, gdyż to tę funkcję zajął rozrośnięty talent magiczny. Wyrwanie talentu wiązało by się z kastracją mózgu, bez zaginionych opracowań i talentu Burona Stworzyciela było to niemożliwe. Podczas badania Kamyk omal nie zmarł, jednak udało się go uratować.

Pływak jest młody; w chwili, gdy go poznajemy, nie ma chyba jeszcze trzydziestu lat. Jest dość ciekawym człowiekiem o niebanalnej osobowości. To straszny bałaganiarz, żyje wręcz w abnegacji: proponując Kamykowi poczęstunek, zwraca się do niego słowami: Gdzieś tam jest pasztet. I ser. Chyba że szczur go zjadł, co wiele mówi o tym, ile uwagi przykłada do codziennych czynności, takich jak jedzenie, spanie czy mycie. Nie lubi też obcych, których stara się odstraszyć wszelkimi możliwymi sposobami (na przykład nad drzwiami swego domostwa zawiesił wypchanego nietoperza, ususzoną żmiję, ludzką czaszkę i przedziwną ozdobę składającą się z kości palców i żeber). Ma dobre serce, choć jest nieco zgorzkniały. Nonkonformista. To mag czarnej rangi, jednak w przeszłości mógł się poszczycić tytułem Mistrza; został zdegradowany z powodu przewinień względem Kręgu. Nie cierpi góry, czego dowodzić może fakt, swoją błękitną szarfę traktuje jak bezwartościowy przedmiot; zawiązana na kokardę, zdobi ona szyję wypchanej małpie.

Pływak zajmuje się badaniem źródeł talentu i z politowaniem wyraża się o innych magach (ściśle mówiąc, nazywa ich bandą przesądnych kołtunów), którzy uważają, że zdolności są darem Bogini i samo dociekanie, skąd się biorą, jest grzechem.

Nuvola apps important yellow Ten artykuł jest już prawie gotowy. Rozbuduj go, albo włącz się do dyskusji o uznaniu go za ukończony.