FANDOM


Płowy — syn Trawy i Stanowczego, mag Obserwator czarnej kategorii, opiekun Kamyka, medyk i badacz zamieszkały na Żmijowych Pagórkach.

Był człowiekiem cierpliwym, spokojnym, mądrym, konsekwentnym, pełnym dobrych chęci i zamiarów, a także uczciwym. Chciał nieść pomoc ludziom, których życie poukładało się gorzej od jego własnego. Doceniał to, co miał, i właśnie dlatego czuł na sobie odpowiedzialność i zobowiązanie do pomocy innym. Chciał dzielić się tym co posiada z potrzebującymi, służyć im nie tylko talentem, ale także umiejętnościami: czynił to, pełniąc funkcję medyka w okolicznych miejscowościach. Prowadził liczne badania naukowe. Dzięki temu znalazł się w Strzelcach na wyżynie Lenn, gdzie poznał Kamyka (jego rodzice gościli go pod swoim dachem), a następnie zabrał stamtąd chłopca po wybuchu epidemii.

Jak większość magów zmarł nagle podczas snu, we własnym domu, w wieku zaledwie 53 lat. Nie zdążył zobaczyć się przedtem z Kamykiem. Pozostawił gospodarstwo Wierzbie i jej synkowi Jesionowi, których uchronił niegdyś od tułaczki, przygarniając pod swój dach.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.