FANDOM


Myszka - prawdziwe imię tego Wędrowca w randze mistrzowskiej to Jodłowy, jednak koledzy mówią na niego Myszka z racji wyglądu i charakteru (jest najmłodszy, a także najbardziej płochliwy i nieśmiały z magów Drugiego Kręgu). Jego talent pozwala mu na przeniesienie się w bardzo odległe miejsca (chociażby ze stolicy Northlandu na skraj Puszczy Ogoranckiej), działa też z wielką precyzją. Ceną za tak ogromny dar jest to, iż Myszka przestał rozwijać się fizycznie w wieku około dwunastu lat.

WyglądEdytuj

Jest najniższy i najdrobniejszy z magów. Ma wielkie, jasnoorzechowe oczy, okolone długimi rzęsami, ciemne włosy i trójkątną, szczupłą twarz. Wiele osób uważa go za „ślicznego chłopca” co dla dorastającego młodego człowieka niekoniecznie jest komplementem.

RodzinaEdytuj

Jego matka - Jabłonka - umarła, gdy chłopak miał dwanaście lat. Zajmowała się szyciem, w młodości była hafciarką w stolicy, lecz gdy zaszła w ciążę, wróciła do domu. Ojciec Myszki jest nieznany, choć może nim być kupiec z Northlandu - Dervan Ti Arn-Herewer. Jabłonka żywiła do ojca Jodłowego bardzo ciepłe uczucia, o czym świadczy zachowany kosmyk jego włosów. Skarbem rodzinnym i źródłem utrzymania były drzewa owocowe, jabłonie. Myszka ma sześcioro kuzynów, wuja i ciotkę, którzy mieszkają w Jabłoniowym Dworze. Jego rodzina jest spokojna i pełna miłości, jednak chłopak czuje, że nie pasuje do nich.

CharakterEdytuj

Myszka jest bardzo nieśmiały i raczej małomówny. Oprócz węży boi się także pająków. Ma kompleksy ze względu na swój dziecinny wygląd, jednak potrafi go doskonale wykorzystać, zdobywając serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aby uzyskać informacje, potrafi na przykład udawać zaciekawione dziecko. Wygląda - przynajmniej na początku znajomości - jakby przez cały czas przepraszał za to, że żyje. Nienawidzi krzyku - natychmiast się kuli, jakby czekał na cios. Ma dobre serce, brzydzi się widoku krwi i przemocy fizycznej: dlatego też nie potrafi zmusić się do walki, przez co czasem uważany jest za tchórza. Mimo to umie się zbuntować, choć dopiero w ostateczności (jak wtedy, gdy koledzy prosili go, by na oślep skakał do tajnej biblioteki w Wieży Południowej). Łatwo nawiązuje kontakty przyjacielskie, jest sympatyczny i uczynny. Wbrew pozorom jednak, to człowiek dojrzały jak na swój wiek. Chce i stara się pracować nad sobą - na Jaszczurze odbywa z Jagodą spotkania, dzięki którym ma pozbyć się lęku przed wężami, a przebywając w northlandzkim dworze, potajemnie, lecz systematycznie ćwiczy walkę na kije. Cechuje go też wytrwałość. Rzadko traktowany poważnie, potrafi jednak zaskoczyć kolegów cichą i spokojną cierpliwością, jak również odwagą cywilną. Umie być ironiczny i ma poczucie humoru.

CiekawostkiEdytuj

W języku lengore Jodłowy to Kial’an, a Myszka – Sori (zdrobnienie od Sore, czyli Mysz).

Królowa Iditalin uważa go za śliczne dziecko, które nie potrafi ukrywać uczuć i kłamać.

Myszce zdarza się bluźnić.

W domu Jodłowy zawsze przynosił mamie pierwsze kwiaty – lilie.

Przebrany za dziewczynkę bardzo przypomina matkę.

Myszka dowiedział się, jak ogromny jest jego zasięg, gdy uratował statek wraz z całą załogą przed burzą, instynktownie przenosząc go daleko na Zachodni Ocean.

Nuvola apps important green Ten artykuł jest już ukończony i czeka na akceptację Ewy Białołęckiej.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.