FANDOM


Zwycięski Promień Świtu

Miętówka i Promień

Miętówka - półdzika hajgońska pantera podarowana Zwycięskiemu Promieniowi Świtu przez Wiatr Na Szczycie po tym, jak góral dowiedział się o licznych zamachach na księcia Brin-ta-ena. Miętówka miała bronić młodego maga przed ludźmi, którzy zechcieliby targnąć się na jego życie. W zamian za ochronę Wiatr nakazał księciu dbać o panterę, głaskać ją, czesać. W początkowych dniach znajomości Miętówka zaanektowała sobie większą część łóżka Iskry, jednak nie przeszkadzało mu to - bardzo zżył się ze zwierzęciem, a poza tym fakt, że ktoś darzy go sympatią, sprawiał mu dużą przyjemność.

Kiedy magowie wyruszyli na Smoczy Archipelag, kocica - zamknięta sama w komnacie Promienia - dostała szału, alarmując tym samym Wiatra Na Szczycie i w konsekwencji powodując, że dowiedział się o ucieczce trzeciej części Drugiego Kręgu na tyle wcześnie, by zdążyć ich odnaleźć i... ku zaskoczeniu wszystkich, dołączyć do nich. Później Miętówka rzuciła się wpław za statkiem, którym płynęli bohaterowie. Magowie zlitowali się nad nią i wciągnęli na pokład. Przywiązanie pantery do Iskry nie było tylko naturalną sympatią. Jeden z Bestiarów na życzenie Wiatru Na Szczycie związał zwierzę zapachem Promienia za pomocą zapachu jego pończochy. Podczas polowań na wyspie Promień zawsze brał swoją ukochaną kocicę, miał też w zwyczaju mówić do niej, jakby nie do końca była tylko zwierzęciem, ale i prawdziwym przyjacielem. Miętówka zginęła podczas polowania na Jaszczurze w nierównej walce ze smokiem - Łazikiem, co dla Promienia było strasznym ciosem.

Nuvola apps important yellow Ten artykuł jest już prawie gotowy. Rozbuduj go, albo włącz się do dyskusji o uznaniu go za ukończony.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.