FANDOM


Mówca - talent służący głównie do przekazywania informacji. Symbolem Mówców są usta.

OpisEdytuj

To talent pozwalający na przekazywanie i odbieranie mentalnej wiadomości. Jest to specyficzny kontakt, nie do końca polegający na telepatii - pospolitym czytaniu w myślach. (Poza tym odbieranie myśli człowieka jest bardziej charakterystyczne dla Obserwatorów; Mówcy oprócz tego mogą sami wysyłać informacje do nieobdarzonej tym talentem osoby, a więc prowadzić rozmowę na poziomie mentalnym). Ten kontakt mentalny może polegać na posługiwaniu się obrazami, przekazywaniu ładunku emocjonalnego. Mówcy nie da się oszukać, można jednak w jakiś sposób sfałszować informacje (choćby za pomocą utrwalenia obrazu w umyśle i działania od tą nakładką). Zazwyczaj Mówcy zawodowo zajmują się szybkim, odpłatnym przekazywaniem wiadomości, a więc czymś w rodzaju przesyłania telegramów. Wieża przekaźnikowa - zazwyczaj brzydka, szara budowla - znajduje się w każdym mieście, które zaznacza się na mapie znakiem większym niż ślad po musze. Mówcy, jako że dzięki penetracji umysłu doskonale wiedzą, kiedy ich rozmówca kłamie, często służą także jako weryfikatorzy prawdomówności danej osoby (np. w sądzie).

Talenty o pokrewnych zdolnościach Obserwator; Stworzyciel.

Magowie, obdarzeni tym talentemEdytuj

CytatyEdytuj

Mimo, że Mówca lub Obserwator jest gwarantem prawdomówności, przy spotkaniu talentu słabszego z silniejszym można takiego zwieść:

Żaden z jego czytających w myślach przyjaciół nie dałby się nabrać na tak prymitywną sztuczkę jak utrwalenie obrazu w umyśle i działanie pod tą nakładką. Fortel był na poziomie szkolnych zabaw w chowanego i Koniec usprawiedliwiał swój brak pomysłowości jedynie stresem.

- Próbowałem zajrzeć mu do głowy, ale miałem uczucie, że babrzę się w kisielu. Wszystko zamazane. Ani jednej dokończonej myśli. Łatwiej gołą ręką ryby w kuble łapać. Zupełnie jakby robił to specjalnie. Blokował mnie, czy co? Przecież nie mógł wiedzieć... i skąd miałby to umieć? (Są to słowa Stworzyciela, jednak w tym przypadku skorzystał z części swego talentu, która przypada i jest bardzo pokrewna talentowi Mówcy.)

Skupił się i rozwinął ścieżkę mocy, sięgając do jaźni Szklanego - Mówcy rezydenta w mieście oddalonym o dwa dni drogi. Wewnątrzwidzenie ukazywało mu świetliki ludzkich istnień, zgęstki energii, do których mógł sięgać i poznawać ich najskrytsze sekrety. To jednak przestało go bawić już dawno, jeszcze w głębokim dzieciństwie. Myśli zwykłych ludzi były przeciętne. Zwykle pozbawione namiętności, szare i przyziemne. W tym natłoku ludzkich iskierek Szklany płonął jak świeca. Bukat nigdy nie spotkał go twarzą w twarz, lecz mimo to byli bliskimi przyjaciółmi.' -A któż taki?-nieufnie zapytał Koniec , jednocześnie rozwijając ściezkę ku umysłowi rozmówcy .


Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.