FANDOM


Lamia — gad drapieżny zamieszkujący wyspy Jaszczura.


Opis Edytuj

Zwierzę o bursztynowych ślepiach i cielsku oliwkowej barwy, idealnie stapiającym się z tłem lasu. Na czole posiada srebrzystoszarą łatę, która ma za zadanie przykuć uwagę ofiary z hipnotyczną wręcz siłą, odwrócić jej czujność. Lamia ma pół ludzki, pół zwierzęcy pysk z hakowatymi, jadowitymi kłami, krótką szyję z fałdami skórnymi ukształtowanymi na podobieństwo kaptura kobry. Łapy zwierzęcia, zakończone pazurami zaskakująco przypominają ludzkie ręce. Gruby i sprężysty ogon powoduje, że Lamia przypomina gigantyczną pół kobrę - pół człowieka. To właśnie ogon sprawia, że zwierze jest tak silne i szybkie. Na podobieństwo kobry Lamie są bardzo agresywne, czasem podejmują z ofiarą swego rodzaju grę zamarkowanych ataków i uników. Dźwiękiem, który wydaje z siebie jest charakterystyczny syk.

Historia Edytuj

Lamia jest stworzeniem nie w pełni ludzkim, ten katunek powstał prawdopodobnie na skutek działania dawnych magów z kasty Stworzycieli, wyjątkowo silnych i utalentowanych. Było to częścią eksperymentu. Dowiadujemy się o tym gdy Kamyk wraz z Słonym odkrywają tajemnice biblioteki znajdującej się na wschodnich terenach Jaszczura.

Ciekawostki Edytuj

Spotkania z Lamią

Jagodę zaatakował stary samiec lamii, mieszkający od jakiegoś czasu na Jaszczurze. Kamyk pomógł jej w zmyleniu stwora i szybkiej uciecze. Potem okazało się, że lamia żył tam od dawna, lecz smoki ignorowały go ponieważ, jak powiedział Deszczowy Przybysz Nikomu nie zawadzał (...) Lamie niedużo jedzą... A ten jest już dość stary... Mieliśmy go zagryźć tylko dlatego że jest?! Jednak później, gdy smok dowiedział się co przydarzyło się Jagodzie i Kamykowi, zgodził się przeczesać swoje terytorium i zająć się lamią.

Kamyk i Pożeracz Chmur uciekając z biblioteki zostali zaatakowani przez ogromnego samca lamii. Pożeracz Chmur pokonał gada, lecz zyskał poważne rany wraz z śmiertelnym jadem lamii. Gdyby nie szybka pomoc przyjaciół i wyjątkowa smocza odporność zginąłby.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.