FANDOM


Jodła - pod takim (dziewczęcym) imieniem występował Myszka, jako siostra Jagody i siostrzenica Wiatru Na Szczycie, w czasie swego potajemnego pobytu w okolicach Zamku Magów. Ponieważ miał za krótkie włosy jak na dziewczynę, nosił na głowie chustkę.

Imię Jodła wzięło się od jego prawdziwego imienia, Jodłowy.

Gdy Myszka po raz pierwszy zobaczył się w lustrze w dziewczęcym przebraniu, był zdumiony podobieństwem do swojej matki, Jabłonki.

Jagoda malowała Myszce oczy, ona też wymyśliła całe przebranie i pożyczyła ubrania. Pomysł, by przebrać Myszkę za dziewczynę podsunął Jagodzie Stalowy, który, będąc pod wpływem narkotyków, uznał że Myszka jest dziewczynką, a także oczy Myszki, których nie powstydziła by się kobieta, (miały bardzo długie rzęsy) lecz które bardzo Jodłowego denerwowały.

Chociaż na początku w swoim przebraniu Myszka był bardzo pewny siebie, dokuczał Stalowemu za głupie zachowanie pod wpływem narkotyków, to potem, w mieście, cłopiec czuł sie niepewnie, nieprzyzwyczajony do zachowywania się jak kobieta był niezdarny i zachowywał się niezgrabnie.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.