FANDOM


Janael Kariawis Seni Toho

Księżniczka Northlandu. Ma 11 lat i pięć miesięcy, psotny charakter i ewidentnie wydaje jej się, że jest już dorosłą kobietą. Bardzo kochana przez swoją matkę nie znosi opiekunek i bon, często szuka towarzystwa Promienia.

Wygląd:Edytuj

Sięga Promieniowi do ramienia, ma ciemne włosy i oczy, które balsamista postanowił zastąpić tygrysim kamieniem…

Charakter:Edytuj

To psotna dziewczynka z umiłowaniem do wolności. Dość bezczelna i odważna. Ma w zwyczaju uciekać swoim opiekunkom. Jest mistrzynią w zadawaniu niedyskretnych pytań i łamaniu wszelkich reguł. Nie lubi nudy, zdarza jej się udawać bardziej naiwną i głupiutką niż jest w rzeczywistości. Tak naprawdę to dość sprytna osóbka. Jest radosna, ma dziecięcą skłonność szybkiej zmiany nastroju i tematu. Potrafi kłamać i udawać, co bardzo przydaje jej się przy wszelkich psotach. Bardzo lubi Promienia, podziwia go. Nudzi jej się w zamku pod opieką starszych kobiet, więc ciągnie ją do młodych magów. Jest beztroska i szczera, bardzo swobodna. Nienawidzi Northlandzkiej mody, w szczególności obręczy pod sukienką. Jednak jak każda dziewczynka w jej wieku uwielbia bale.

RodzinaEdytuj

Córka Northlandzkiej pary królewskiej Ataela Toho i Iditalin (Ainel) Toho i młodsza siostra Toroja. Wychowuje się w zamku w Kodau, gdzie w czasie wojny jest raczej smutno i nudno. Królowa rozumie swoją córkę, gdyż sama zawsze kochała wolność i często przymyka oko na niektóre jej wybryki.Księżniczka Janael lubi jak ją nazywają Jana.


Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.