FANDOM


Jabłonka — matka Myszki-Jodłowego.

Imię nadał jej ojciec, który kochał zarówno jabłonie, jak i wszystko co z nimi związane. Była śliczna, dobra, radosna i bardzo kobieca. Mieszkała z rodziną w Jabłoniowym Dworze. Miała zostać hafciarką w Lenenji, jednak zaledwie zaczęła tam pracować, zaszła w ciążę i urodziła syna. Uwiedziona została prawdopodobnie przez maga, na co wskazywałby talent Myszki, choć pewne przesłanki wskazują też na tajemniczego Northlandczyka Dervana Arn-Herewera. Nikt z jej rodziny właściwie nie wiedział nic o ojcu Jodłowego. Jabłonka bardzo kochała syna, który jest do niej niezwykle podobny z wyglądu. Nigdy nie miała żalu do jego ojca, że ją zostawił, ale - choć się do tego nie przyznawała - czekała na jego powrót. Umarła młodo, osieracając swego synka w wieku około dwunastu lat.

Urna Jabłonki była taka jak ona sama za życia - jasne, wysmukłe naczynie.

CiekawostkiEdytuj

To ona nauczyła Myszkę prasować jedwab.

Myszka zawsze przynosił jej pierwsze lilie.

Do końca życia zachowała kosmyk włosów swego kochanka, choć w żadnej rozmowie nigdy o nim nie wspomniała. Jabłonka dała Dervenowi mały składany nożyk , bo bardzo bawiło ją jego imie Ti .

Nuvola apps important yellow Ten artykuł jest już prawie gotowy. Rozbuduj go, albo włącz się do dyskusji o uznaniu go za ukończony.