FANDOMIskry potrafią rozgrzać lub podpalić dowolny materiał używając energii pochodzącej z własnego ciała bądź z otoczenia. Znakiem Iskry jest słońce.

OpisEdytuj

Podczas używania talentu Iskra zmusza energię cieplną do przepływu do wybranego ciała (np. wody w kociołku) z innego ciała (np. powietrza w pomieszczeniu, własnego ciała). Gdy potrzebna do rozgrzania danego ciała energia cieplna jest niewielka, również spadek temperatury otoczenia jest właściwie niezauważany. Natomiast przy próbie roztopienia np. żelaza, Iskra może pobrać z otoczenia tak wiele energii, że w pomieszczeniu może pojawiać się nawet szron, jednakże do takich wyczynów zdolni są tylko magowie obdarzeni naprawdę wielkim talentem. Do takiej sytuacji doprowadził Promień w czasie jego godziny chwały.

CiekawostkiEdytuj

  • W Northlandzie znani są jako Podpalacze i darzeni niechęcią, gdyż to właśnie oni czynili jedne z największych spustoszeń na wojnie.
  • Mur wokół Zamku Magów został wybudowany między innymi przez magów z kasty Iskier, którzy roztopili granit, dzięki czemu osiągnięto niezwykłą gładkość ścian.

CytatyEdytuj

O talencie:

  • Przepchnął tej energii naprawdę wiele, na tyle dużo, by drastycznie obniżyć temperaturę wszędzie dokoła, jednocześnie podwyższając ją wydajnie w jednym punkcie, aby stopić metal. (Kowal o Zwycięskim Promieniu Świtu podczas "godziny chwały")
  • Na głowie i twarzy zabitego wydniały głęboko wypalone, zwęglone ślady w miejscach, gdzie dotknęły go dłonie Iskry.

Magowie obdarzeni tym talentemEdytuj


Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.