FANDOM


Drugi Krąg - początkowo nazwa ta dotyczyła wszystkich połówek z Zamku Magów. Powstała na zajęciach u Mówcy Kowala; wzięła się od przesunięcia ławek w taki sposób, że ustawione były w krąg przy brzegach klasy. Ktoś dla żartu nazwał to Wewnętrznym Kręgiem, ktoś inny przemianował na Drugi Krąg. I tak zostało. W późniejszym czasie termin ten zmienił znaczenie i zaczął określać te połówki, które sprzeciwiły się okrutnemu potraktowaniu Nocnego Śpiewaka i zorganizowały potajemną ucieczkę na Smoczy Archipelag. Wszyscy chłopcy, którzy uciekli dopełnili swoje tatuaże zielenią od początku utwierdzając swą odrębność od kłamliwego i fałszywego Kręgu Magów. Po dwóch latach opuścili Jaszczura i wyruszyli w podróż, by odnaleźć dla siebie nowy zakątek ziemi. Ich odrębność staje się oczywista gdy stają w obliczu wojny o Northland.

CiekawostkiEdytuj

  • Myszka dołączył do grupy magów, którzy uwiecznili symbol kręgu jako zielone dopełnienie. Nie chciał natomiast jako jedyny mieć tatuaży, które Nocny Śpiewak zrobił innym chłopcom podczas pobytu na Jaszczurze. Nie zdobył się na to, gdyż był bardzo strachliwy.
  • Diament, jako jedyny, po powrocie na kontynent zdecydował się zmienić swój znak na błękit i czerń. Postanowił odłączyć się od Drugiego Kręgu, po tym jak dostał propozycje od Bitewnego, by dołączył do jego grupy Wiatromistrzów.

CytatyEdytuj

Drugi Krąg. Nie chodzi tu jedynie o urządzenie sali lekcyjnej. Drugim Kręgiem jesteśmy po prostu my sami, powiązani wzajemną solidarnością.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.