FANDOM


Dom Innych Ludzi - miejscowość położona na Bursztynowym Wybrzeżu.

MieszkańcyEdytuj

Mieszkają w niej prawie magowie - osoby posiadające bardzo słabe zdolności lub tacy, których talent magiczny okaleczył na tyle, że nie są w stanie funkcjonować w normalnym społeczeństwie.Znalazły tu opiekę niewidome dzieci, rozpoznające kolory palcami; Obserwatorzy, których zdolności zawodziły, przychodząc i odchodząc kapryśnie; Iskry, nie panujące nad swymi groźnymi właściwościami, albo ociemniali Przewodnicy Snów oglądający świat tylko w swoich wizjach.

OpisEdytuj

Osiedle to zostało tak zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę ociemniałym mieszkańcom. Każdy z domów ozdobiono pasem wypukłych wzorów rozpoznawalnych dotykiem, ścieżki wyłożono płaskimi kamieniami, a cały teren uprzątnięto. Nie sposób dostrzec wystającej kępy traw, dołka czy porozrzucanych rzeczy, co mogłoby stanowić przeszkodę dla mieszkańców.

Całość pozbawiono płotów - teren jest ogrodzony darniowym wałem sięgającym kolan. Cała wieś składa się z kilkunastu chatek, studni, kilku warzywników, zagrody dla drobiu i klatki dla królików. Całość tonie w zieleni i kolorowych kwiatach.

Pieczę nad Domem Innych Ludzi sprawuje Krąg. Miedziany jest osobą zajmującą się sprawami wioski, jej administracją oraz ogólnym zarządzaniem.

CiekawostkiEdytuj

Kamyk i Pożeracz Chmur zatrzymali się w Domu w trakcie swojej wędrówki. Młody Tkacz Iluzji odnalazł tam swoją pierwszą miłość, Mgłę, a Pożeracz Chmur o mało nie stracił życia zmieniając się w swoją pierwotną postać. Smok nauczył się tam również malować, co później wielokrotnie przydawało się podróżnikom podczas tworzenia kroniki.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.