FANDOM


Centaur - żyjąca w Northlandzie rasa o wyglądzie pół-człowieka, pół-konia.

Centaury są inteligentne i potrafią posługiwać się językiem. Doskonale znają pojęcia godności i honoru; mimo to są rasą hańbioną nieustannie przez ludzi, którzy uważają się za gatunek wyższy. Przez większość z nich zaliczane są do zwierząt, bezrozumnych i nie posiadających uczuć. W Sitowym służą jako niewolnicy na dworach i w bogatych domach. Ludzie przechwytują centaury na pograniczu puszczy, gdyż ostatnio uciekają z terenów objętego wojną Northlandu.

WyglądEdytuj

W górnej części mają ludzkie ciało, które kończy się mniej więcej w okolicy pasa. Poniżej tego miejsca centaury mają krępe, zwierzęce kadłuby porośnięte sierścią. Podobieństwo do konia wzmagają cztery kończyny zakończone kopytami. Między przednimi nogami, w fałdach skóry znajdują się niewielkie genitalia.

Charakter, upodobania, zachowanieEdytuj

Są bardzo dumne, niewzruszone, spokojne. Niektóre centaury służą jako żołnierze w wojskach barbarzyńskich najeźdźców z północy, co wskazuje na fakt, że potrafią być bardzo odważne i dobrze walczą. Trudno powiedzieć czy można je wytresować; należało by raczej użyć słowa nauczyć. Nienawidzą ludzi, choć to raczej nie cecha gatunkowa, a wynikająca z pełnej wyższości postawy tego gatunku do nich. Gdy zostaną w jakiś sposób skrzywdzone lub upodlone przez ludzi, mogą zachowywać się wobec nich agresywnie.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.