FANDOM


Berilan Wyrn O’hore - sekretarz królewski na northlandzkim dworze, postać wyjątkowo tajemnicza i interesująca. Jest bardzo blisko z parą królewską, małżonkowie często szukają u niego porady w różnych sprawach. Do króla zwraca się po imieniu, co jest bardzo nietypowe w wyższych sferach northlandzkiej drabiny arystokratycznej. Człowiek od wszystkiego, osobisty doradca władcy, cieszący się dużym szacunkiem tak monarchy jak i jego żony.

Nazywany również Jaśnie Panem Cieniem.

WyglądEdytuj

Osoba o przeciętnej urodzie. Średniego wzrostu, jego wiek trudno ocenić - między 30 a 50 rokiem życia. Włosy ma raczej burego koloru, tradycyjne i wymagane z racji mody wąsy sterczą niczym jaskółcze skrzydła. Owe wąsy to zresztą jedyny jego ukłon w stronę northlandzkiej mody. Ubiera się w czarną szatę nieokreślonego kształtu, przez którą nie można ocenić ani jakiej jest postury, ani gdzie trzyma ręce. Jego chód jest bardzo cichy dzięki miękkim podeszwom pantofli. Nosi dużą owalną broszę z wizerunkiem skrzydlatego jaszczura i skrzyżowanych nad nim dwóch pałek jako oznakę statusu urzędniczego.

CharakterEdytuj

Ten tajemniczy jegomość wykazuje się dużą inteligencją i wiedzą. Bardzo wiele wie na temat wszelkich zasad etykiety i aktualnych plotek. Pomimo swojego w sumie nieokreślonego statusu, od razu zadeklarował chęć pomocy młodym magom. Sprawia wrażenie przychylnie do nich nastawionego. Jest człowiekiem bardzo lojalnym wobec króla, jego najbliższym współpracownikiem. Co ciekawe, Mówcom i Obserwatorom ciężko zajrzeć do jego umysłu, gdyż mają uczucie jakby babrali się w kisielu - wygląda na to, że sekretarz potrafi ich zablokować. Doskonale zna lengore i lengorchiańskie obyczaje. Jest raczej uprzejmy, choć bywa, że zdradza oznaki lekko ironicznego poczucia humoru. Niewątpliwie jest to bardzo ważna postać northlandzkiego dworu.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.