FANDOM


Błękitna szarfa - razem z tatuażem Kręgu stanowi dowód przynależności do społeczności Magów. Jej kolor jest zastrzeżony i nie może być noszony przez nikogo prócz magów.

CiekawostkiEdytuj

Błękitną szarfę posiada każdy mag; w ten sposób się rozpoznają. Jednak tylko nieliczni dostępują zaszczytu jakim jest wypełnienie ich tatuażu błękitem. Oznacza to wielką moc i władzę - talent w randze mistrzowskiej (wiadomo jednak, iż przez działalność, która nie spodoba się Kręgowi można zostać zdegradowanym do rangi czarnego, a przecież talent się nie zmniejsza).

CytatyEdytuj

Nie umiesz zbyt wiele - rzekł surowo - ale wystarczająco dużo. Tu jest kronika dla ciebie i szarfa. Wciągniemy cię do rejestrów Kręgu Magów jako pełnoprawnego Tkacza Iluzji. To cię uprawnia do szukania pracy w swojej profesji i nie będziesz podlegał prawu lennemu. [...] Chłopiec zbliżył się z wahaniem do stołu i rozwinął tkaninę, odsłaniając gruby tom oprawny w brązową skórę z miedzianymi, błyszczącymi okuciami. Obok leżała zwinięta szarfa do przepasywania tuniki, w charakterystycznej błękitnej barwie, zastrzeżonej wyłącznie dla członków Kręgu Magów.

- Szarfa! - odezwał się Gryf z bezbrzeżną pogardą. - Prowadzają nas na tej szarfie niby na smyczy. Ciągle musiałem wysłuchiwać, że powinienem dziękować Kręgowi za każdy kawałek chleba.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.