FANDOM


Śmietnisko Dusz - rodzaj piekła. Trafiają tu dusze tak przegniłe, że już do niczego się nie nadają. Swoje miejsce znajduje tu wszystko co jest złe, sprawia ból i cierpienie: okrucieństwo, obłuda, pycha, zawiść, chciwość prowadząca do śmierci, ojcobójstwo, matkobójstwo, oszczerstwo, nienawiść, rozwiązłość, miernota i bezmyślność, a to wszystko w najgorszym wydaniu.

OpisEdytuj

Ma wygląd ogromnego leja o stromych ścianach, w którym panuje ciągły ruch. Od razu przywodzi na myśl misę pełną robactwa – jednak w środku znajdują się ludzie, a raczej ich zgubione dusze. Wydobywa się zeń jednostajny hałas, przeciągły jęk i skrobanie, a tam na dole wszystko ohydnie cuchnie. Wewnątrz niezliczone rzesze nagich ludzkich ciał usiłują wspiąć się na ściany. Mimo tych usilnych starań zawsze ześlizgują się na nowo, tworząc piekielne kłębowisko. Każdy walczy z każdym, by choć przez chwilę utrzymać się na powierzchni. Nie ma tam dzieci, one zawsze dostają drugą szansę.

CiekawostkiEdytuj

Podczas pośmiertnej rozmowy Bogini Matki Świata z Promieniem okazało się, iż z powodu przeszłości Iskry (jego poprzedniego wcielenia) ma on trafić właśnie na Śmietnisko Dusz. Bogini zlitowała się nad nim, gdyż wzywał jej pomocy (krzyczał Mamooooo!, a właśnie ona jest matką wszystkich istot, która daje i odbiera życie).

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.